Filtruj według

Waga

Waga

  • 20Kg - 1 000Kg

Cena

Cena

  • 31,00 zł - 367,00 zł

opakowanie

opakowanie

Mączka bazaltowa

Mączka bazaltowa do zastosowań w rolnictwie jako nawóz ekologiczny, uzupełniający w glebie niezbędne makro, mikro i ultra mikroelmenty dla prawidłowego wzrostu roślin. 
Opis zastosowania: http://ekoalegra.pl/zastosowanie-w-rolnictwie.html

Mączki skalne stosowane są od tysięcy lat. Są naturalnym nawozem mineralnym pozyskiwanym przez zmielenie skały pochodzenia wulkanicznego do ziarnistości 0,08mm w celu zwiększenia powierzchni chłonnej (przyspieszenia działania). Przydatna jest na glebach ciężkich (zwiększa guzełkowatość), jak i glebach lekkich, piaszczystych, ubogich w materiały ilaste. W obu przypadkach zwiększa ona pojemność wodną gleb, szczególnie w warstwie próchnicznej. Najważniejszym jednak walorem mączki jest zawartość w niej wszystkich niezbędnych makro, mikro i ultramikroelementów, co niezbędne jest do prawidłowego wzrostu roślin zielonych, a w dalszym łańcuchu żywieniowym ludzi i zwierząt.

Aktywne filtry

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć